ASUS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ASUS

Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 bibliotecile din USV

In jos 
+2
Dragos
CDi
6 participanți
AutorMesaj
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeMier Mai 16, 2007 2:31 pm

Ar trebui sa scrieti un articol sau cel mai bine sa luati masuri in legatura cu politica pe care o au minunatele de bibliotecare de la noi din usv. Daca esti de la inginerie electrica si te duci sa iei o carte de la litere , ori se uita la tine ca la hitii de cai, ori te legitimeaza ca pe hoti ori se fac ca nu au cartea pe care o cauti si baga o scuza , ori ca e data, ori ca e la sala.... La fel si invers, daca vine cineva de la titere, istorie, etc sa ia ceva de la biblioteca la ing el. Totusi toti suntem studenti ai USV, de ce discriminare. Ce treaba are bibliotecara ca eu am sau nu neaparat nevoie de cartea pe care o iau sau o iau pentru cineva. Din moment ce am vizata legitimatia, de ce atita discriminare ?
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Dragos




Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 11/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeMier Mai 16, 2007 8:32 pm

tu cate clase ai? si cine te-a invatat sa scrii?
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 7:29 am

Dragos a scris:
tu cate clase ai? si cine te-a invatat sa scrii?

Rolling Eyes comentariu fara continut scratch
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Reggina




Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 09/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 9:02 am

zi la om cate clase ai.
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 9:08 am

care mai de care se lauda cu clasele ... Smile mey clasele sunt ceva trecute pe o hartie .. ce conteaza cu adevarat se gaseste mai mult sau mai putzin intr-o simpla hartie.... Very Happy


Ultima editare efectuata de catre in Joi Mai 17, 2007 9:16 am, editata de 1 ori
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: ?   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 9:16 am

deci voi nu aveti treaba pe acasa , prezint si eu o problema reala care ar trebui rezolvata si vine un istet si ma intreaba cite clase am, ce treaba are una cu alta nu stiu. Prin urmare ori adminul e varza , ori oamenii de pe forum duc lipsa de practicarea anumitor sporturi de noapte si se baga in seama fara sa fie intrebati
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 9:26 am

Smile adminu nu prea este prin zona .... eu recunosc ca vreau sa ma bag si eu in seama nu ca altzii lol! ...
Cat despre probleme .... sunt prea multe conflicte si invidie din acate observ eu atat in asus cat in alte chestii .. Prea multe persoane care vor sa isi demonstreze inteligentza si desteptaciunea pe metru patrat de parca ar vrea sa ne demonstreze ceva! Dupa mine acest forum este de ...... (cacofonie) Wink Tare ma tem eu ca acest forum este degeaba ... cred ca cei care se ocupa de el sa isi reorienteze viziunea si sa puna niste reguli sau ceva ... nush treaba lor!
Cat despre biblioteci ..... asa este in mare parte! Este a fost si va fi ... mai mult ca sigur Very Happy .... un fel de balcanism local! Atata timp cat tot sistemul este depasit si bazat pe relatzii si famili nu vad vreo rezolvare la toate astea! Si sa fim sinceri .. nici noi nu stim sa ne cerem drepturile care ni se cuvin asa ca poate momentan asta meritam!
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 9:27 am

eu practic si ziua sporturi de alea, sau mai ales ziua, e vreo problema?
Sus In jos
Dragos




Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 11/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 7:01 pm

Ar trebui sa scrieti un articol sau cel mai bine sa luati masuri daca tot asa te ai dus la biblioteca, spunand : ar trebui sa mi dati o carte ca daca nu... atunci nu ma mira ca te au confundat cu hotii de cai sau mai rau. E normal sa ti ceara o legitimatie, pentru ca daca vine unu din asta care nu are nici o treaba cu gramatica si cultura, o data la 10 luni, nu are de unde sa te cunoasca. Poate la tine la facultate e altfel, desi am dubii. Foloseste www.google.com, cred ca ti ar fi mai de folos decat sa umbli aiurea prin sali de lectura(apropo, cartile la sala" se cheama exemplar unic)

apropo. la cantina nu faci scandal daca iti cere legitimatia sau carnetul de student, sau acolo esti vedeta?
Sus In jos
Reggina




Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 09/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Mai 17, 2007 8:47 pm

e vedeta afro "il cunoaste toata tara... lai lai lai "
Sus In jos
Dark Refrain




Numarul mesajelor : 7
Varsta : 38
Localisation : falticeni
Data de inscriere : 18/10/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeJoi Oct 18, 2007 12:19 pm

CDi a scris:
deci voi nu aveti treaba pe acasa , prezint si eu o problema reala care ar trebui rezolvata si vine un istet si ma intreaba cite clase am, ce treaba are una cu alta nu stiu. Prin urmare ori adminul e varza , ori oamenii de pe forum duc lipsa de practicarea anumitor sporturi de noapte si se baga in seama fara sa fie intrebati
Fara suparare mai CDI dar cand ai ridicat o anumita problema pe un forum de orice fel, asteapta-te sa ti se raspunda, caci de asta forumul e forum, chit ca raspunsul nu-i tocmai pe placul tau.
ovis a scris:

Cat despre probleme .... sunt prea multe conflicte si invidie din acate observ eu atat in asus cat in alte chestii .. Prea multe persoane care vor sa isi demonstreze inteligentza si desteptaciunea pe metru patrat de parca ar vrea sa ne demonstreze ceva!
Citat :
Dupa mine acest forum este de ...... (cacofonie) Tare ma tem eu ca acest forum este degeaba ... cred ca cei care se ocupa de el sa isi reorienteze viziunea si sa puna niste reguli sau ceva ... nush treaba lor!
!
Atunci explica-mi si mie de ce te mai bagi in seama pe acest forum daca nu-ti prea place cum stau treburile ?
In ceea ce priveste bibliotecile lucrurile sunt cat se poate de ciudate. Acest fapt banuiesc ca se datoreaza unei lipse imense de organizare si coordonare atat de evidenta, peste tot, in Univeritatea Suceava. Si mie mi s-a intamplat sa nu gasesc anumite carti la biblioteca facultatii si a trebuit sa merg la alte biblioteci . Prin urmare pot sa spun ca este adevarat ce sustinea CDI la inceput, ca in cazul acesta bibliotecarele se uita cam stramb la tine.

Bine ar fi fost daca exista o singura biblioteca, impartita pe sectii, si nu 4 biblioteci (atatea cunosc eu), astfel incat atunci cand ai nevoie de o anumita carte, mai intai trebuie sa consulti harta campusului universitar.
Probabil ca asta se datoreaza tot acelei lipse de organizare despre care vorbeam mai inainte.
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitimeVin Oct 19, 2007 7:51 am

Dark Refrain a scris:
CDi a scris:
deci voi nu aveti treaba pe acasa , prezint si eu o problema reala care ar trebui rezolvata si vine un istet si ma intreaba cite clase am, ce treaba are una cu alta nu stiu. Prin urmare ori adminul e varza , ori oamenii de pe forum duc lipsa de practicarea anumitor sporturi de noapte si se baga in seama fara sa fie intrebati
Fara suparare mai CDI dar cand ai ridicat o anumita problema pe un forum de orice fel, asteapta-te sa ti se raspunda, caci de asta forumul e forum, chit ca raspunsul nu-i tocmai pe placul tau.
ovis a scris:

Cat despre probleme .... sunt prea multe conflicte si invidie din acate observ eu atat in asus cat in alte chestii .. Prea multe persoane care vor sa isi demonstreze inteligentza si desteptaciunea pe metru patrat de parca ar vrea sa ne demonstreze ceva!
Citat :
Dupa mine acest forum este de ...... (cacofonie) Tare ma tem eu ca acest forum este degeaba ... cred ca cei care se ocupa de el sa isi reorienteze viziunea si sa puna niste reguli sau ceva ... nush treaba lor!
!
Atunci explica-mi si mie de ce te mai bagi in seama pe acest forum daca nu-ti prea place cum stau treburile ?
In ceea ce priveste bibliotecile lucrurile sunt cat se poate de ciudate. Acest fapt banuiesc ca se datoreaza unei lipse imense de organizare si coordonare atat de evidenta, peste tot, in Univeritatea Suceava. Si mie mi s-a intamplat sa nu gasesc anumite carti la biblioteca facultatii si a trebuit sa merg la alte biblioteci . Prin urmare pot sa spun ca este adevarat ce sustinea CDI la inceput, ca in cazul acesta bibliotecarele se uita cam stramb la tine.

Bine ar fi fost daca exista o singura biblioteca, impartita pe sectii, si nu 4 biblioteci (atatea cunosc eu), astfel incat atunci cand ai nevoie de o anumita carte, mai intai trebuie sa consulti harta campusului universitar.
Probabil ca asta se datoreaza tot acelei lipse de organizare despre care vorbeam mai inainte.

Rolling Eyes lucrurile merg spre bine ... observ ca o sala de lectura s-a mutat in corpul a , pana in 2020 cred ca o sa reuseasca si ei sa organizeze cat de cat ceva .. sunny
Sus In jos
Continut sponsorizat





bibliotecile din USV Empty
MesajSubiect: Re: bibliotecile din USV   bibliotecile din USV Icon_minitime

Sus In jos
 
bibliotecile din USV
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ASUS :: Problemele studentilor-
Mergi direct la: