ASUS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ASUS

Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 in curand...numarul 3

In jos 
+7
Ovis
murilexix
florin
Renegatu
CDi
Camil
Admin
11 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 03, 2007 4:41 pm

de astazi se poate citi ziarul online pe www.asus.usv.ro iar luni va fi prezent si in universitate !
Sus In jos
https://asus-usv.niceboard.com
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 03, 2007 5:09 pm

citeste editia online a ziarului SUTA LA SUTA STUDENTESC pe www.asus.usv.ro
Sus In jos
https://asus-usv.niceboard.com
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 12:25 pm

astept cu mare nerabdare aparitia noului numar si pe hartie
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 2:24 pm

Mai limba romana, ce e aia conveior ? Poate ai vrut sa spui conveier .

in curand...numarul 3 483773909_12028c47f5_o
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Renegatu




Numarul mesajelor : 10
Localisation : Suceava
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 2:55 pm

ca de obicei CDi cu ochii in 4 Smile bravo omuletzule .. insa e usor sa critici .. ce ai zice sa mergi in redactie si "sa pui osul la treaba" ?
Sus In jos
http://www.renegatu.tk
Renegatu




Numarul mesajelor : 10
Localisation : Suceava
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 2:57 pm

se pare ca ziarul evolueaza ... mai trebuie cateva schimbari ... florin stie Smile si eu stiu ce o sa faca .... daca sunteti curiosi in urmatorul numar o sa observati o diferenta Smile nu spun mai multe... aplauze pentru cei care sunt atenti la ce au de facut.
Sus In jos
http://www.renegatu.tk
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 4:42 pm

La numerele trecute v-am iertat, acuma am zis sa mai atrag oleaca atentia. Nu de alta, dar data viitoare cand folositi cuvinte ce trebuie cautate in dex poate ar fi bine sa folositi forma corecta sau sinonime (parerea mea). tongue

Partea cu treaba am inteles-o, n-am inteles ce treaba ai tu cu ziarul asta, sau poate inca mai esti student ?! lol!

Renegatu a scris:
ca de obicei CDi cu ochii in 4 Smile bravo omuletzule .. insa e usor sa critici .. ce ai zice sa mergi in redactie si "sa pui osul la treaba" ?
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Renegatu




Numarul mesajelor : 10
Localisation : Suceava
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 5:03 pm

ha ha ha ironie ieftina ...
da sunt student cu bursa de merit ... alte intrebari?
Sus In jos
http://www.renegatu.tk
florin

florin


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeVin Mai 04, 2007 9:41 pm

ok CDi...am vazut si eu greseala...stii, la ziar se lucreaza si pe la orele tarzii tare din noapte si se mai strecoara si greseli...pe langa faptul ca multi dintre redactori sunt inca la inceput...dar asta e. o sa incercam sa facem lucrurile din ce in ce mai bine...de aceea am pus intrebarea "ce parere aveti despre ziar". din critici lucurile devin mai bune, din sfaturi lucrurile se imbunatatesc...Wink..
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 9:08 am

am vazut ca ati racolat o duduie de liceu, simina nu stiu cum. am auzit un promo la top91 al unei emisiuni despre liceenii suceveni.

intrebare> aceasta simina este aceeasi persoana cu cea de la radio?
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 9:47 am

din nr 3

Citat :
tehnologiile propuse de Bosch pentru transporturile
industriale.

dintr/o pura curiozitate inginereasca, l/as ruga pe domnul redactor alecsandrescu sa dea mai multe detalii despre tehnologiile propuse de bosch

Citat :
Pe 9 mai 2007 la ora 18:00, va avea loc
în FIM, o Conferinţă despre adevărurile
şi miturile HIV/SIDA

se dau si prezervative moca? daca da, il rog pe domnul burtila sa/mi aduca vreo cateva, stie unde ma gaseste
Sus In jos
murilexix




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 4:30 pm

CDi,daca esti student la Inginerie si le stii asa de tare pe toate,vino tu si fa articolele despre noile laboratoare si chestii legate de domeniul tehnic.Presupun ca,in calitatea ta de student eminent,profesorii iti vor oferi informatii mai complete si corecte...sa comentezi e mai mult decat usor.
Camile,satura-ti setea de informatie despre tehnologiile Bosch vorbind cu d-l Valentin Popa;eu nu sunt in masura sa abordez subiectul asta,deoarece sunt student la Istorie-Geografie si nu am nici o tangenta cu specializarile din domeniul tehnic.
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 4:53 pm

Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava Smile Am si eu o nelamurire? La ce folos acel concurs de fotografie daca tot numai elevi de liceu au dreptul sa participe la el? Very Happy ASUS de la ce vine? Inteleg ca universitatea incearca si ea sa faca un fel de publicitate mascata ca sa mai acapareze atentia viitorilor absolventzi de clasa a XXI-a din localitate Very Happy dar totusi ... nu vad legatura acestui asa numit ASUS cu studentzii din universitate ... ba mai mult mi se pare un fel de discriminare! Sper sa nu o luatzi in nume de rau ..dar pur si simplu nu vad logica ..... daca orice student ar putea participa mai intelegeam dar asa .... ciudat! Astept ca cineva sa ma lamureasca si pe mine ... sau eventual daca am inteles gresit .. sa ma corecteze! Very Happy
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 9:23 pm

murilexix a scris:
CDi,daca esti student la Inginerie si le stii asa de tare pe toate,vino tu si fa articolele despre noile laboratoare si chestii legate de domeniul tehnic.Presupun ca,in calitatea ta de student eminent,profesorii iti vor oferi informatii mai complete si corecte...sa comentezi e mai mult decat usor.

In primul rand ca nu asta e treaba mea cea mai importanta, cine vrea sa se informeze exista motoare de cautare pe internet. Cat despre greseala aia era doar o observare, daca cauti cuvantul respectiv pe www.dexonline.ro ai sa vezi ca face trimitere la varianta data de mine, deci nu e total eronata. Dar cine sa observe cand este atita lume care sa faca scandal.
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
florin

florin


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 9:34 pm

da, cred ca eu pot sa te lamuresc. ASUS inseamna Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava, este o organizatie studenteasca, infiintata in 2001, are personalitate juridica si nu apartine universitatii...doar ca isi desfasoara activitatea in cadrul universitatii si are sediul aici. este o organizatie de studenti pentru studenti. Concursul de fotografie are scopul de a crea o interactiune mai buna intre liceeni, viitori studenti si studentii din universitate. Nu este in nici un caz o publicitate mascata, este un proiect care vrea sa promoveze monumentele istorice din Suceava, care vrea sa faca o legatura mai buna intre studenti si liceeni, si sa promoveze ASUS in licee pentru ca in toamna cand vor veni noi studenti acestia sa stie de aceasta organizatie. Cred ca si tu ar trebui sa afli mai multe despre ASUS si sa intelegi scopul organizatiei. Cred ca toti studentii ar trebui sa stie care sunt avantajele de a fi membru intr-o organizatie studenteasca. Asa ca te invit la sediul nostru poate chiar la o sedinta, joi seara la ora 20.00.
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeMier Mai 09, 2007 10:03 pm

mc pt lamuriri Very Happy se pare ca nu prea sunt informat ... "Sa promoveze ASUS in licee pentru ca in toamna cand vor veni noi studenti acestia sa stie de aceasta organizatie" dap mi se pare o idee destul de buna , insa totusi as fi preferat ca oarecum sa se faca macar aceleasi eforturi si in interiorul campusului inclusiv actualilor studentzi! Faptul ca va ganditzi la viitor e de laudat , insa despre ASUS printre studentzii actuali nu prea se stie prea multe confused , acest lucru poate si din cauza ca nu prea se face o promovare destul de consistenta! Exclamation Presupun ca este situl si cateva luocuri de unde am putea afla mai multe despre aceasta organizatie insa cred ca o solutie mai buna ar fi organizarea unor evenimente sau intalniri ... ceva care sa fie in interesul studentului si sa il intereseze direct sau ceva care sa atraga atentia studentilor...
Cat despre organizatie voi incerca sa ma documentez mai mult ca sa nu mai vb fara sa vreau nefiind informat Shocked , sper sa am si timpul necesar sa fac acest lucru... oricum cred ca avetzi membri destul de creativi care sa gaseasca solutii frumoase si atractive! sunny
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 7:45 am

Citat :
Camile,satura-ti setea de informatie despre tehnologiile Bosch vorbind cu d-l Valentin Popa;eu nu sunt in masura sa abordez subiectul asta,deoarece sunt student la Istorie-Geografie si nu am nici o tangenta cu specializarile din domeniul tehnic.

daca faci o treaba, fa.o pana la capat , daca nu esti in masura, nu te apuca, scrie articole despre istoria alunecarilor de teren in zina versantului de nord est
Sus In jos
zeroviu




Numarul mesajelor : 11
Localisation : suceava
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 8:14 am

florin dupa cum observi trebuie regandita tabela redactorilor si astfel murilexix o sa poata scrie si el despre ceea ce se pricepe precum si multi altii ...
murilexix: un sfat bun pentru tine este sa scrii un articol despre turism in bucovina sau asa ceva ... rubrica: ce facem in weekend / unde mergem in weekend ... sau alege tu alta denumire
Sus In jos
http://zeroviu.ro
florin

florin


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 9:07 am

mda...campanii de informare pentru studenti despre ASUS se face cam tot timpul...in primul rand uita-te te rog sub sigla ziaru;lui si vezi cam cine face acest ziar, apoi citeste ziarul si vezi ca se face ceva si pt studenti, apoi urmareste site-ul sau afisele si vezi ca se mai intampla una alta prin facultate. Am o intrebare...la cate manifestari ai participat tu facute de ASUS sau de alte organizatii studentesti? sau nu ai auzit de promovare...daca ai sa spui asta atunci am sa spun ca ma enerveaza la culme studentii care comenteaza chestiile astea cand promovarea chiar se face....si imi pare rau ca facem cate 700 - 900 de flyere, tot felul de chestii puse pe mese la cantina, afise, etc...sau chiar spoturi radio... mai fii atent la chestiile astea. Eu cred ca un student trebui sa fie interesat sa faca ceva in plus si nu sa i se dea cu forta...asta e..fiecare se pregateste pentru viata asa cum crede el...
Sus In jos
murilexix




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 10:28 am

Nici nu stii cata dreptate ai,CDi...intr-adevar,de ce sa fim noi,redactorii,atenti,cand urla corectitudinea gramaticala in toata fiinta ta si a altora ca tine...imi reinoiesc invitatia:ocupa-te de corectat articole...se pare ca ai stofa de jurnalist.
Sus In jos
murilexix




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 10:58 am

bai frate,se pare ca ne confruntam cu o invazie de redactori de succes...ma intreb cine o sa ne mai repare incaltamintea...pentru cultura voastra generala,Facultatea de Istorie-Geografie are si alte specializari,nu doar cele legate de turism si geologie...in orice caz,fac cinste cu un spatiu in ziar,mai exact rubrica mea;vad ca sunteti plini de idei geniale...imi iau o vacanta si sunt sigur ca atunci cand ma voi intoarce,veti fi adus ziarul pe cele mai inalte culmi ale jurnalisticii.Multumesc anticipat.
P.S. Camile,se spune corect 'zona',nu 'zina'.
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 11:30 am

Recunosc ca nu prea am avut ocazia sa particip la prea multe manifestari facute de asus... Shocked insa la cel mai recent la care am fost chiar mi-a placut (oameni de top). Singura problema ar fi ca afisul a aparut prea tarziu pt a fi vazut , eventual era de preferat sa se afiseze cu cel putin 3 zile inainte de acel eveniment! Very Happy
In ultima perioada se cunoaste un progres in organizatia voastra ... de la invitatiile gratuiete la fostul 4U si pana la manifestari este o diferenta remarcabila si in concluzie se pare ca totul merge in directia dorrita!
Cat despre faptul ca te enerveaza chestiile astea cyclops ... nu cred ca asa tre sa privesti lucrurile ... era proipria opinie si in plus nu ma refer la evenimente ci la pregatirea lor sau mai bine zis prezentarea lor!
Faptul ca avetzi in ultima vreme tot mai multe evenimete am observat si eu asta si e de laudat ... este ceva care daca auzeam acu catziva ani zieceam ca este o gluma proasta! Smile
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 12:02 pm

Citat :
bai frate,se pare ca ne confruntam cu o invazie de redactori de succes...ma intreb cine o sa ne mai repare incaltamintea....

auzi cetatene, traim in economia de piata, nimeni nu mai repara papuci, se strica, ti/ai luat altii. mai sunt vreo cativa mesteri populari prin diferite dughene, astia lucreaza de amoru artei

Citat :
P.S. Camile,se spune corect 'zona',nu 'zina'

mea culpa, dar totusi prea putin

Citat :
imi iau o vacanta si sunt sigur ca atunci cand ma voi intoarce,veti fi adus ziarul pe cele mai inalte culmi ale jurnalisticii.

vad ca ai o parere buna despre tine. chiar iti imaginezi ca faci jurnalism?
Sus In jos
zeroviu




Numarul mesajelor : 11
Localisation : suceava
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 12:06 pm

florin nu stiu daca te-ai referit la mine cand ai comentat mai sus desi esti urmatorul dupa ce am postat eu si nu vad legatura intre sfatul dat de mine si comentariile tale ... dar sa spunem ca te-ai adresat mie ... eu nu voi participa niciodata la actiunile asus prin simplul fapt ca nu-mi place modul vostru de organizare(recunosc ca mi-am exprimat intentia de a intra in asus dar m-am razgandit) ... nu exista la usv o asociatie sau liga care sa ma multumesca si sa merite efortul depus de mine in promovare si rezolvare de probleme ... si acum o sa spui de ce ma bag in seama si iti voi raspunde ... pentru ca sustii mereu ca asus reprezinta studentii deci prin urmare si pe mine asa ca voi lauda si voi critica de fiecare data ... si faptul ca nu se accepta criticile nu este problema mea
Sus In jos
http://zeroviu.ro
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 12:29 pm

Citat :
Miercuri, 9 Mai
Astăzi poţi renunţa la prietena ta umbrela şi săţi
faci o nouă prietenă, gecuţa. Ploaia încetează, dar cerul e noros şi e răcoare întrucît temperatura nu urcă mai mult de 13°C. Mai mergi pe la cursuri!

propun sa renuntati la rubrica meteo, fiindca dezinformeaza, daca nu aveti ce baga va fac eu un pamflet
Sus In jos
Continut sponsorizat





in curand...numarul 3 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
in curand...numarul 3
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ASUS :: Ziar studentesc-
Mergi direct la: