ASUS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
ASUS

Asociatia Studentilor din Universitatea Suceava
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 in curand...numarul 3

In jos 
+7
Ovis
murilexix
florin
Renegatu
CDi
Camil
Admin
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 12:37 pm

Citat :
“Caracatiţa” educaţională - Centrul Teritorial Botoşani al Universităţii “Ştefan cel Mare“

al dracu asta alecsandrescu, o personalitate multivalenta, dupa ce da lectii de inginerie, acuma pozeaza si in cattani. in opinia mea el este revelatia acestui numar. totusi, domnule andrei, nu era mai bine sa nu bagi ghilimele? vad ca aici dai definitia caracatitei, desi esti la istorie geografie si nu la zoologie. matale umbli cu dublu standard
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 12:56 pm

Camil a scris:
Citat :
Miercuri, 9 Mai
Astăzi poţi renunţa la prietena ta umbrela şi săţi
faci o nouă prietenă, gecuţa. Ploaia încetează, dar cerul e noros şi e răcoare întrucît temperatura nu urcă mai mult de 13°C. Mai mergi pe la cursuri!

propun sa renuntati la rubrica meteo, fiindca dezinformeaza, daca nu aveti ce baga va fac eu un pamflet

Mai bine va uitati pe
http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=forecastfox&traveler=0&locCode=EUR
si vedeti prognoza pe 10 zile inainte si aproximata pe 3. Cu toate ca da prognoza raportata la tot judetul, pina acuma nu m-a dezamagit.
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
florin

florin


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 5:59 pm

vad ca se discuta pe aici, nu gluma...pt zeroviu...sincer, ma asteptam la un asemenea raspuns, pacat, poate daca esti asa de nemultumit ai fi putut aduce imbunatatiri...eu vad in suceava o mare lipsa de interes in a participa la actiuni civice, educative si culturale, mai ales in universitate. ma confrunt cu ceasta problema de cand am intrat in asus, dar cu toate astea nu am renuntat zicand ca e prea naspa organizatia asta pt mine. tocmai asta ma face sa vreau mai mult si cred ca poti sa observi si tu ca in ultimul timp incepem sa facem din ce in ce mai multe lucruri pt studenti. decat atatea comentarii mai bine ne-am da toti mana si am face ceva impreuna...ca o sa terminam facultatea si o sa plecam de aici, dar macar sa ramana ceva in spate...unul zice de site ca e naspa, altul de nu stiu ce rubrici din ziar si tot asa...dar eu propun sa vina cineva cu un model de site, altcineva cu un articol si garantat vor merge toate mai bine...
Sus In jos
florin

florin


Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 6:02 pm

pentru camil...chiar te rog daca gassti un subiect klumea sa faci un paflet...il punem pe pagina cu divertisment...de ce nu, chiar e buna ideea, acum daca ai vorbit si tu serios...
Sus In jos
murilexix




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 8:07 pm

Chestia cu papucii a fost o metafora,draga Camil...observ ca posezi o fina intuitie psihologica si stai admirabil la capitolul empatie...stii tu ce cred eu despre mine;da-mi voie sa te ajut:nu imi imaginez ca fac jurnalism,dar voi,genii neintelese,care imi criticati drastic greselile fara sa stiti daca v-ati descurca mai bine decat mine cu ceea ce fac...voi da,voi ati face jurnalism si inca unul de exceptie.Nu stiu de ce ai tu impresia ca am dat lectii de inginerie in articolul respectiv si...lol,trebuie sa fii student la zoologie ca sa stii ce este o caracatita?In fine...
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 10, 2007 8:32 pm

Citat :
dar voi,genii neintelese

dom'ne, faptu ca tu nu intelegi pe cineva, asta nu inseamna ca e neinteles de toata lumea. mai ai un defect, suferi de generalizare

Citat :
trebuie sa fii student la zoologie ca sa stii ce este o caracatita?

la fel de logica e si intreabarea> trebuia sa fii inginer ca sa stii care,i faza cu Bosch?

Citat :
chiar te rog daca gassti un subiect klumea sa faci un paflet
il trimit in cateva zile
Sus In jos
Onutza




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 11, 2007 10:38 pm

[color=violet]Pe bune, parerea mea .... o mare parte din studenti habar nu au ce-i cu ei. Imi pare rau sa o zic, dar chiar nu va preocupa viitorul vostru deloc, de parca singurele manifestari interesante sunt ... alcoolul, alcoolul, alcoolul.... uitam, manele :d.
Inteleg perfect, ca mai e buna o bere, 2-3, dar o sa vina vremea cand terminam facultatea si unii vor avea impresia ca au mai putine cunostiinte decat in clasa a-XII-a, experientza zero, si meritele le apartin in totalitate,... anyway... e viatza voastra si apreciati ce vreti , cum vreti, cand vreti.

mai bine faceti si voi ceva care sa va foloseasca....[/color]
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 12, 2007 6:55 am

Citat :
si unii vor avea impresia ca au mai putine cunostiinte decat in clasa a-XII-a, experientza zero, si meritele le apartin in totalitate

cum iti asterni asa dormi
Sus In jos
Dragos




Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 11/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 12, 2007 7:37 am

ocupa-te de corectat articole...se pare ca ai stofa de jurnalist.
sa ai stofa de jurnalist nu inseamna sa stii sa corectezi niste articole. daca stii sa utilizezi word-ul, o face el pentru tine.
tinere, pune mana si citeste ce inseamna jurnalismul si care sunt implicatiile, pune mana pe dictionar cand te apuci sa scrii ceva de care nu esti sigur, iesi din redactie daca iti mai vine sa scrii despre ceea ce habar nu ai si doar ai auzit sau vazut in timp ce mergeai spre sediu. una e sa scrii pe nu stiu ce site, sau nu stiu ce porcarii, alta e sa redactezi un articol intr-un ziar.
Sus In jos
CDi

CDi


Numarul mesajelor : 15
Localisation : Suceava City
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: out of date   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 12:32 pm

eu cred ca aceasta sectiune a expirat, numele ei tine de domeniul istoriei cam de mult timp, poate ar trebui sa se ocupe putin adminul de aceasta chestiune (respectarea problemelor de actualitate dezbatute intr-o sectiune)
Sus In jos
http://www.cdinside.ro
Reggina




Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 12:51 pm

pai daca tot a expirat, atunci hai sa jucam bambilici.
zi un numar codrin. :d
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 12:57 pm

de la ce vine reggina?
Sus In jos
Reggina




Numarul mesajelor : 44
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 1:18 pm

codrin, de ce nu raspunzi? stai ascuns...? :-?
Sus In jos
Camil




Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 2:55 pm

bre, eu cu cine vorbesc?
Sus In jos
Dragos




Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 11/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 7:24 pm

care i codrin? :-D as putea sa ti zic eu de la ce vine reggina Wink
e un nume din sua, simbolizeaza lupta cu raul, dedublarea. era si un film prin 2000 parca pe tema asta... nu mai stiu exact..
Sus In jos
Ovis

Ovis


Numarul mesajelor : 58
Data de inscriere : 09/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 14, 2007 9:14 pm

si a fost si numarul 3 ... va urma Rolling Eyes
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 03/05/2007

in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 15, 2007 5:15 pm

pentru ca deja se discuta alte lucruri decat ce ar trebui, acest subiect va fi inchis. multumesc!
Sus In jos
https://asus-usv.niceboard.com
Continut sponsorizat





in curand...numarul 3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: in curand...numarul 3   in curand...numarul 3 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
in curand...numarul 3
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ASUS :: Ziar studentesc-
Mergi direct la: